Máme bronz!

Dne 12. 4. 2018 se v Českých Budějovicích konal 22. ročník Juniorského maratonu a my jsme byli opět jeho součástí. Soutěž pořádá společnost RunCzech, která organizuje nejrůznější běžecké akce po celé naší republice.

Pro štafetový závod byl na náměstí Přemysla Otakara II. připraven okruh o délce 525 metrů. Závodu se zúčastnila 10členná družstva, přičemž každý z běžců zdolával přibližně 4200 metrů, tedy 8 kol. Minimálně 3 úseky (konkrétně 3., 5. a 7. úsek) musela běžet dívka. V letošním roce zastupovaly naše gymnázium 2 týmy.

Již od začátku bylo jasné, že se na startovním poli čítajícím 11 družstev žádný z našich týmů neztratí. První tým se po celou dobu držel na prvních příčkách a náš druhý tým mu šlapal na paty. I přes mimořádně slunečné a teplé počasí se nikdo nevzdával a tým č. 1 dokázal vybojovat krásné třetí místo ve složení: Jan Kryštof Dolejší, David Sobíšek, Sandra Báčková, Matyáš Suchý, Ema Stehlíková, Milan Kubík, Kateřina Stehlíková, Bronislav Malý, Matyáš Malý a Vojtěch Nováček. Druhý tým si doběhl pro úctyhodné 8. místo, přestože jej tvořily převážně dívky. Vynikajícího výsledku dosáhl Jan Kryštof Dolejší, který zaběhl 4. nejrychlejší čas ze všech 110 běžců.

Všichni účastníci si kromě hmotných cen odvezli skvělé zážitky a zároveň vybojovali naší škole jeden z dalších velkých sportovních úspěchů.