Těsně pod bednou!

Dne 6. 4. 2016 se v Českých Budějovicích konal 20. ročník Juniorského maratonu a my jsme byli opět jeho součástí. Soutěž pořádá společnost RunCzech, která organizuje běžecké akce po celé naší republice, včetně Pražského maratonu.

Pro štafetový závod byl na náměstí Přemysla Otakara II. připraven okruh o délce 525 metrů. Závodu se zúčastnila 10členná družstva, přičemž minimálně 3 úseky (konkrétně 3., 5. a 7. úsek) musela běžet dívka. Každý z běžců zdolával shodně 4200 metrů, tedy 8 kol. Do krajského kola vyslalo naše gymnázium 3 týmy.

V nabitém startovním poli, které čítalo 21 štafet, se naši studenti rozhodně neztratili. V konkurenci sportovních gymnázií se na krásném 4. místě umístil tým Mufíků, který běžel ve složení: Karel Simon, Tomáš Hejpetr, Kateřina Stehlíková, Lukáš Stoklasa, Magdaléna Koberová, David Sobíšek, Sandra Báčková, Marek Petřík, Vojtěch Nováček a Jan Dolejší. Za třetím Gymnáziem Vimperk zaostal pouze o necelou minutu a půl. I zbylé 2 týmy – GTNV a NonStopaři – nezklamali a obsadili 13. a 19. místo.

Naše gymnázium tak opět ukázalo, že jej nenavštěvují pouze pilní studenti, ale také nadaní sportovci. Všichni jsme si naši účast na Juniorském maratonu užili a už se těšíme na příští rok!