Týnské školy soupeřily na Vltavě

V pátek 29. 5. 2015 ožila Vltava dětmi na lodičkách, tzv. bajdarkách. Pro žáky týnských škol připravil Kanoistický klub Jiskra Týn nad Vltavou tradiční Vltavotýnskou míli jako oslavu svátku dětí.

Letos se na levém břehu Vltavy – na Valše konal již 12. ročník závodu na jednu vltavotýnskou míli. Žáci z obou týnských základních škol a gymnázia soutěžili na bajdarce ve čtyřčlenné posádce. Naše gymnázium reprezentovaly 2 posádky v kategorii 6. tříd. Chlapecká posádka ve složení Štěpán Študlar, Šimon Kolář, Kryštof Vaith a Matyáš Malý kategorii vyhrála a dívčí posádka Barbora Rutová, Eliška Svobodová, Anna Bartůšková a Markéta Jindřichová obsadila druhé místo. V superfinále o pohár Kanoistického klubu Jiskra Týn nad Vltavou obsadila chlapecká posádka krásné 2. místo, když ji v lítém souboji pádlo na pádlo předstihla posádka 6. A ze ZŠ Malá Strana.

Všem gratulujeme a již se těšíme na 13. ročník. AHOJ!